MENU

0

Váš nákupní košík: 0

TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY607 023 666

Westfálský jezevčíkovitý honič

Westfälische Dachsbracke
Westfálský jezevčíkovitý honič je silně stavěný lovecký pes mírně podlouhlého tělesného rámce.
Velikost plemeneMalá plemena
Délka života12 - 14 let
Hmotnost pes16 - 18 kg
Kohoutková výška pes30 - 38 cm
Země původuNěmecko
FCI Sekce1.3 - malí honiči
Pobyt plemenezahrada, byt
Využití plemeneLovecká plemena
  • Popis
  • Příbuzná plemena
  • Doporučené produkty
  • Profily mazlíčků
Osrstění
Po celém těle včetně spodních partií je srst velmi hrubá a velmi přiléhavá; na hlavě, na uších a na dolních částech končetin je srst kratší; delší je na hřbetě, na krku a na spodní straně ocasu.

Barva srsti
Červené až žluté s černým sedlem nebo pláštěm a s bílými znaky, typickými pro brakýře: lysina nebo hvězda, bílá morda, bílý límec, bílá hruď i končetiny a bílá špička ocasu. Dvoubarevně zbarvení jedinci jsou nežádoucí, stejně jako psi s černou barvou na hlavě, čokoládově hnědá barva je chybou.

Celkový dojem
Vestfálský jezevčíkovitý brakýř je nízkonohá forma německého brakýře. V podstatných bodech odpovídá vysokonohé formě, působí však kompaktnějším a mohutnějším dojmem. Vestfálský jezevčíkovitý brakýř je silně stavěný lovecký pes mírně podlouhlého tělesného rámce, s výškou mezi 30 až 38 cm; s ušlechtilou hlavou střední velikosti; s ocasem správně nasazeným, který je při klidném kroku nesen šavlovitě vzhůru nebo svěšený se špičkou v lehkém oblouku. Výraz je věrný, přátelský, vážný a pozorný.

Historie
Westfálský jezevčíkovitý honič je krátkonohou variantou Německého honiče. Znalec honičů Laska míní, že může jít i o produkt křížení jezevčíků s honiči, kdy se recesivně dědičná choroba chondrodystrofie u kříženců prosadila a způsobila zkrácení končetin. První zmínky o těchto „zaječích psech“ pocházejí z roku 1799 od Augusta Wilhema, hraběte z Mellin. Byli používáni k lovu zajíců štvanicí, ale také jako norníci a všestranní honiči. V základních parametrech se shoduje se svojí dlouhonohou variantou, je však kompaktnější postavy, silnějšího dojmu, než původní německý brakýř.

Povaha
Je temperamentní, vyrovnané povahy, není nikdy agresivní, nedůvěřivý nebo bázlivý. Westfálský jezevčíkovitý honič je velice živý, čilý a veselý pes, zároveň je sebejistý a vyrovnaný. Při dostatečném pohybu je doma přítulný a klidný, během lovu je však velice odvážný a vytrvalý. Někdy bývá poněkud nezávislý až svéhlavý.
Sdílet: Share on Google+