Hřeben FURMINATOR pro malé kočky krátká srst S

Kód: 7903-141198
Neohodnoceno
Značka: FURminator
549 Kč
Odešleme co nejrychleji
Můžeme doručit do:
17.6.2021
FURminator® hrablo k vyčesávání podsady pro krátkosrsté kočky malých plemen odstraňuje až 99 % uvolněných chlupů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FURminator® hrablo k vyčesávání podsady pro krátkosrsté kočky malých plemen odstraňuje až 99 % uvolněných chlupů. Pomáhá také redukovat tvorbu chlupových bezoárů.

Používejte na suchou srst jednou či dvakrát týdně po dobu 10 až 20 minut.

Srst kočky plní důležité funkce: reguluje její tělesnou teplotu, pomáhá jí ve smyslovém vnímání a chrání její kůži. Kůže je největším tělesným orgánem kočky. Existuje několik typů chlupů, které srst kočky tvoří.

Nejdelší a mnohdy také nejhrubší chlupy se nazývají krycí chlupy a jejich hlavní úlohou je chránit zvíře před povětrnostními vlivy – například větrem, vodou a sluncem.

Pesík je prostřední vrstva srsti, která je výrazná svými barvami a vzorem a vzhledově kočku odlišuje. Podsada je třetím typem srsti. Je krátká, jemná a mnohdy až plyšová a hustá. Nachází se přímo u kůže.

V zimě houstne, aby kočce zajistila tepelnou izolaci, a v létě řídne, aby kočce dovolila se ochlazovat. Aby měla kočka zdravou kůži a lesklou srst, potřebuje kromě 100% kompletní a vyvážené stravy také pravidelnou péči o srst.

Když kočku každý den kartáčujete a trimujete jednou za týden, důležité je, aby používaný nástroj dokázal bezpečně proniknout až ke kůži a vyčesat uvolněné chlupy, aniž by poškodil kůži zvířete.

Pokud hřeben nebo kartáč nepronikne až ke kůži, pak jen češete vnější vrstvu krycích chlupů a spodní vrstvy se mohou cuchat a plstnatět. To je pro zvíře nepohodlné. Jak je váš nástroj účinný, poznáte podle množství vyčesané srsti.

Každý z tří typů chlupů, které tvoří srst kočky, roste jinak rychle. Chlupy pesíku, podsady i krycí chlupy se mohou při přirozeném línání zachycovat v srsti. A zachycené chlupy plstnatí.

Čerstvě zacuchané chlupy jsou nejdřív měkké a při každodenním česání či trimování jednou za týden se relativně snadno odstraní. Pokud ale zůstanou v srsti déle, časem pohltí vlhkost (déšť, pot), ztvrdnou, absorbují nečistoty či zbytky potravy a

nakonec se z nich vytvoří plstnaté žmolky. Odstraňování těchto ztvrdlých chomáčů může způsobovat zvířeti bolest.

Chomáče mohou obsahovat také nevylínané chlupy, takže dochází k jejich vytržení, podráždění kůže a následně vzniku ran, které se mohou zanítit. I kočky, které mají kratší srst, mohou být ve srovnání s kočkami, kterým se dostává péče o srst,

náchylnější k tvorbě chlupových bezoárů, pokud se o srst musejí starat jen samy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: