Effipro spray 500 ml


 • Značka: Virbac
 • Kód výrobku: VET01856
 • Cena:
  644 Kč + doprava zdarma
V úterý u vás

Popis

Kožní sprej pro léčbu infestací blechami, klíšťaty a všenkami u psů a koček.


Charakteristika

Fipronil je insekticid a akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů.,Inhibuje GABA komplex vazbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre-,a postsynaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány.,Důsledkem toho je nekoordinovaná činnost centrálního nervového systému,a smrt hmyzu a roztočů. 

Fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účinek proti blechám,(Ctenocephalides spp), klíšťatům (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp.,,Ixodes spp. včetně Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp.,,A. Felicola spp.) u psa a kočky.


Cílový druh zvířat: psi a kočky. 

 • Léčba infestací blechami (Ctenocephalides spp.) u psů a koček. 
 • Léčba infestací klíšťaty (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) u psů,a koček. 
 • Léčba infestací všenkami u psů (Trichodectes canis) a koček (Felicola,subrostratus). 
 • Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší,kousnutí (FAD). 
 • Insekticidní účinnost proti novým infestacím dospělci blech přetrvává až,6 týdnů u koček a až 3 měsíce u psů, v závislosti na promořenosti,prostředí. 
 • Přípravek má perzistentní akaricidní účinek proti klíšťatům po dobu až 4,týdnů, v závislosti na promořenosti prostředí.


Kontraindikace:

 • Nepoužívejte u nemocných zvířat (tj. celkové onemocnění, horečka) nebo,zvířatům v rekonvalescenci. 
 • Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. 
 • Nepoužívejte v případě přecitlivělosti k léčivé látce nebo kterékoliv,pomocné látce.


Nežádoucí účinky

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobá hypersalivace způsobená,povahou vehikula. 

Mezi velmi vzácně očekávanými nežádoucími účinky byly po použití přípravku,udávány přechodné kožní reakce v místě aplikace (vyblednutí a vypadávání,srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti.,Výjimečně byly pozorovány hypersalivace, reversibilní neurologické,symptomy (hyperesthesie, deprese, nervozita), zvracení nebo dýchací,příznaky.


Těhotenství a laktace

Laboratorní studie neprokázaly teratogenní nebo embryotoxický účinek,fipronilu u potkana a králíka. Fipronil je velmi dobře snášen u štěňat,po ošetření laktující feny. Údaje ke specifickým studiím v průběhu,březosti u fen a samic koček nejsou k dispozici. Bezpečnost veterinárního,léčivého přípravku nebyla stanovena, proto jeho použití by mělo být,provedeno pouze po zvážení poměru přínosů a rizik veterinárním lékařem.


Cesta podání a dávkování: 

Spray s mechanickou pumpičkou pouze k zevnímu podání. 

Pumpička dávkuje 0,5 ml (láhev 100 ml) nebo 1,5 ml (láhev 250 ml) nebo,3 ml (láhev 500 ml) na jedno zmáčknutí. 

Dávkování: 

Aby se zvlhčila srst až na kůži, aplikujte 3-6 ml na kg ž.hm. (7,5-15 mg,účinné látky na kg ž.hm.) v závislosti na délce srsti. 

Dávky může být dosaženo 6-12 stisky pumpičky na kg ž.hm. u 100 ml balení,,nebo 2-4 stisky pumpičky u 250 ml balení nebo 1-2 stisky pumpičky u 500 ml,balení. 

V závislosti na délce srsti 

Balení 100 ml umožňuje 4-8 ošetření 4 kg kočky nebo až 3 ošetření 10 kg,psa, balení 250 ml umožňuje 2-4 ošetření 20 kg psa, balení 500 ml umožňuje,2-4 ošetření 40 kg psa.


Způsob použití:

U balení 250 ml a 500 ml nastavte trysku na "spray". 

Stříkejte na tělo zvířete ze vzdálenosti cca 10-20 cm. Stříkejte proti,směru růstu srsti a zajistěte, aby byla veškerá srst zvlhčená.,Načechrejte srst zejména u dlouhosrstých zvířat, aby mohl přípravek,proniknout až na kůži. K ošetření hlavy a k ošetření mladých a neklidných,zvířat nastříkejte přípravek na rukavici a jemně vetřete do srsti.,echejte přirozeně zaschnout. Nevysušujte vytíráním ručníkem. 

Nastavte trysku. Stříkejte proti směru růstu srsti, psa přidržujte.,Široký střik na zadní část těla a boky, zvíře stojí. Široký střik na hruď,a břicho, zvíře sedí anebo leží. Úzký střik na tlapy a záhyby kůže, zvíře,stojí. Pro oblast tlamy nastříkejte přípravek na rukavici. 


Vlastnosti: 

 • Přípravek obsahuje složku, která na srsti vytváří film a srst se může,lesknout. 
 • Program ošetření by měl být založen na místní epidemiologické situaci,z důvodu nejvhodnějšího tlumení infestací blechami a/nebo klíšťaty. 
 • Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální,interval mezi aplikacemi 4 týdny. 
 • Štěňata a koťata od 2 dnů věku mohou být bezpečně ošetřena. 
 • Přípravek není vhodný k přímému ošetření prostředí.

Účinné látky: Fipronilum 2,5 mg v 1 ml spreje (roztoku).

Složení - pomocné látky: Copovidonum, Alcohol isopropylicus, Aqua purificata.

Popis přípravku: Čirý, bezbarvý až žlutý roztok.


Druh obalu: 500 ml naplněných v bílé neprůhledné HDPE lahvi hermeticky uzavřené,mechanickým rozprašovačem, který dodává 3 ml na jeden stisk.


Není určeno pro potravinová zvířata. Fipronil může nepříznivě působit na vodní organizmy. Nekontaminujte,rybníky, vodní toky nebo stoky přípravkem nebo prázdnými obaly.

Způsob skladování: Při teplotě do 25 st. C, chránit před přímým slunečním zářením.

Výrobce: Virbac S.A., Carros, Francie.

Tip: Když už váš mazlíček nějaké to klíště chytne, je třeba jej z kožíšku vytáhnout. Pinzetu na vyndavání klíšťat si můžete vybrat zde.

Psi
Druh aplikace Spreje